Tabata

Tabata je moderní kardiovaskulární a intervalový trénink s vysokou intenzitou. Zavede vás na vyšší úroveň tělesné zdatnosti, pomůže spálit kalorie a velmi rychle zlepší výkonnost a vytrvalost.

Možná někteří z Vás o této metodě již slyšeli a někteří to slyšíte poprvé. Jedná se o nový a zajímavý způsob tréninkové metody, která se považuje za velmi náročnou a nedoporučuje se lidem, kteří se sportem začínají. Revoluční způsob tréninku je pojmenován po japonském lékaři jménem Izumi Tabata. Tento pán se svými spolupracovníky v japonském městě Kanoya na základě svých výzkumů poukazuje na vysokou účinnost této metody. Studie Dr. Tabata prokázaly, že vysokointenzivní intervalový trénink spaluje tuk lépe než aerobní aktivity v pomalejším rovnoměrném tempu.

Princip je velmi jednoduchý – 20 sekund se naplno provádí cvik, 10 sekund je pauza. To celé se opakuje 8x.

Největší přednosti Tabaty je, že rozvíjí jak anaerobní, tak i aerobní metabolický systém zároveň, což se u většiny běžných cvičení vylučuje a také funguje jako efektivní spalování tuků. Díky této metodě se zvyšuje prokrvení cvičených svalových partií, což umožňuje jejich lepší zásobení živinami a následný růst.

Takže tento styl tréninku není úplně vhodný pro úplného začátečníka. Měl by ho vykonávat pouze někdo, kdo má solidní fyzickou zdatnost a dobrý zdravotní stav.

Jak probíhá lekce Tabaty

  • Warm up ( zahřátí ) a prestrečink ( úvodní rozcvičení a protažení svalstva ).
  • Tabata - 20 sekund činnost maximálního úsilí, potom následuje 10 sekund doba odpočinku. 8 krát vykonáváme daný cvik.
  • Cool Down ( zklidnění ) a strečink ( závěrečné protažení svalstva ).

Tabata nabízí rychlý způsob, jak se dostat do formy, tak neváhej a přihlaš se na Tabata lekci s PeVanem na +420 607 934 281. Ukončení rezervace (příhlášení, odhlášení) je možné v den lekce do 11 hodin. Při neodhlášení se z lekce do 11 hodin v den konání lekce Vám vstup propadá!

Cena

  • 1 lekce ... 150,-Kč
  • permanentka na 10 x lekcí ... 1300,-Kč

* stránky jsou ve výstavbě

  |  pages under construction *